För ytterliggare adressinformation, klicka på avdelningens namn.


  • Karlsgårdsvägen 56, 922 32 Vindeln, SWEDEN
  • Telefon: +46 0933-135 00
  • FAX Försäljning: +46 0933-617 36
  • FAX Reception: +46 0933-145 91
  • Cranab AB

  • 922 82 Vindeln, SWEDEN
  • Telefon: +46 0933-135 00
  • FaLang translation system by Faboba

    Cranab personal

    Vi är till för att hjälpa er. Kontakta oss gärna via telefon eller mail.
    Vårt kontor är öppet måndag – fredag från 7:00 till 16:00. Söker ni en återförsäljare? Klicka på.
    Se återförsäljarlista
    Micael Olsson
    Micael Olsson

    MARKNADSANSVARIG ON-ROAD, EXPORT

    +46 933 144 10

    +46 70 593 5332

    micael.olsson@cranab.se

    Håkan Bergh
    Håkan Bergh

    MARKNADSANSVARIG NORDEN

    +46 933 144 12

    hakan.bergh@slagkraft.se

    Jonas Järnö
    Jonas Järnö

    MARKNADSANSVARIG OFF-ROAD, OEM, EXPORT

    +46 933 144 13

    +46 70 237 5793

    jonas.jarno@cranab.se

    Magnus Hedman
    Magnus Hedman

    Service/Eftermarknadschef

    +46 933 144 09

    +46 70 212 0063

    magnus.hedman@cranab.se

    Kristoffer Ekman
    Kristoffer Ekman

    EFTERMARKNAD / RESERVDELAR

    +46 933 144 19

    kristoffer.ekman@cranab.se

    Stefan Åström
    Stefan Åström

    FÖRSÄLJNING ON-ROAD, SVERIGE

    +46 933 14553

    +46 72-148 01 65

    stefan.astrom@cranab.se

    Malin Näslund
    Malin Näslund

    Planeringschef

    +46 933 145 06

    malin.nilsson@cranab.se

    Mats Ekman
    Mats Ekman

    Strategisk Inköpare

    +46 933 145 79

    mats.ekman@cranab.se

    Lennart Engström
    Lennart Engström

    PRODUKTIONSTEKNISK CHEF

    +46 933 145 61

    +46 70 219 51 61

    lennart.engstrom@cranab.se

    Mikael Öbrand
    Mikael Öbrand

    KVALITET OCH MILJÖCHEF

    +46 933-145 85

    +46 70 234 77 17

    mikael.obrand@cranab.se

    Mattias Lundström
    Mattias Lundström

    UTVECKLINGSCHEF

    +46 933 145 32

    mattias.lundstrom@cranab.se

    Torbjörn Tervahauta
    Torbjörn Tervahauta

    Strategisk Inköpare

    +46 933 145 33

    +46 72 085 20 15

    torbjorn.tervahauta@cranab.se

    Lars Rudolfsson
    Lars Rudolfsson

    Produktionschef

    +46 933 145 04

    lars.rudolfsson@cranab.se

    Lina Kvedare
    Lina Kvedare

    Ekonomiassistent

    +46 933 145 38

    lina.kvedare@cranab.se

    Fredrik Sandberg
    Fredrik Sandberg

    Fastighets- & Underhållschef

    +46 933 145 49

    +46 72 085 89 36

    fredrik.sandberg@cranab.se

    Henrik Vincent
    Henrik Vincent

    HR och Lön

    +46 933 145 55

    henrik.vincent@cranab.se